Göz Seyirmesinin NedenleriGöz Seğirmesinin Nedenleri, arasında en sık karşılaşılanlardan bir tanesi, göz tansiyonunun aniden düşmesi olarak bilinmektedir. Göz seğirmesi, insanların vücutlarında bulunan göz kaslarının aniden kasılması sonucunda ortaya çıkacaktır. Göz seğirmesinin birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bunların en başında mevsim geçişleri bulunmaktadır. Yorgunluk ve stresli bir yaşantı da göz seyirmesine neden olmaktadır. Göz seğirmeleri bazen birkaç dakika sürmektedir. Bazı durumlarda ise; günler ya da haftalar süren göz seyirmeleri bulunmaktadır. Eğer göz seyirmeleri uzun sürüyorsa, o zaman acilen bir göz doktoruna giderek tedavi edilmesi gerekmektedir. Eğer göz seyirmesi uzun sürüyorsa, o zaman göz korneasında oluşan iltihaplanmalardan kaynaklı olabileceği mümkün olmaktadır. Göz seğirmeniz uzun sürüyorsa ve sizi rahatsız ediyorsa, doktora giderek tedavi olmadığınız halde göz kapağının kapanmasına neden olacaktır. Böylesi bir durum olduğu zaman tedavisi daha güç olacaktır.

Göz Seğirmesinde Önemli rol oynayan faktörler

1. Stres:  Stresli bir iş yerinde çalışıyor ya da stresli bir hayatımız varsa, o zaman vücudumuzun büyük bir bölümü bu stresten etkilenecektir. Stres nedeniyle ortaya çıkan göz seğirmesi görülmektedir. Böyles durumda kendinizi sakinleştirmeli ve stresten uzak durmanız gerekmektedir.

2. Kafein ve Alkol: Kafein ve alkol sinir sistemini çok kötü etkilediği için, aşırı kahve ve alkol tüketen insanlarda görülen göz seğirmesi oldukça fazladır. Böylesi bir durumda kafein ve alkolu azaltmak gerekmektedir.

3. Vitamin Eksikliği: Göz seğirmesine neden olan en önemli nedenlerden bir tanesi, magnezyum eksikliğidir. Böylesi bir durumda doktorunuza başvurmalı ve gerkli vitaminleri almanız gerekmektedir. D vitamin eksikliği ve B12 vitamin eksikliği de göz seğirmesinde son derece etkili rol oynamaktadır.

Göz Seyirmesinin Nedenleri

.

4. Göz Kuruluğu:
Göz kuruluğunun günümüzde birçok nedeni bulunmaktadır. Göz seğirmesi nedenleri arasında bulunan göz kuruluğu, uzun süre bilgisayara bakmak, uzun süre kitap okumak lens takmak gibi nedenlerden göz kuruluğu oluşur ve bu da göz seğirmesi nedenleri arasında olmaktadır.

5. Göz Yorgunluğu: Göz yorgunluğuna neden olan birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise: sürekli bilgisayara bakmak, Aşırı dikkatli işler yapmak, kitap okumak, güneş gözlüğü kullanmamak gibi nedenlerden oluşan göz yorgunluğu Göz seğirmesinin nedenleri arasındadır.

6. Göz Alerjisi:
Göz alerjisi olan insanlar dikkatli olmadığı takdirde, alerjilerinin sonucunda göz seğirmesi olmaktadır.

Göz Seğirmesi Nasıl Geçer

Göz seğirmesi çoğu zaman çok kısa sürmektedir. Birkaç dakika süren göz seğirmesinin nedenleri üzerinde modern tıp çok fazla araştırma yapmamıştır. Eğer böyle sorununuz varsa ve bu sizleri rahatsız ediyorsa o zaman sizler de gözünüze buz koymak suretiyle, göz seğirmesini önlemiş olabilirsiniz. Eğer sizlerde göz seğirmenizin nedenlerini bulduysanız tedavi olması daha kolay olacaktır.

Halk arasında göz seğirmesi ile ilgili olarak bazı batıl inanışlar var olmaktadır. Bunlar; sağ göz seğiriyorsa, Şans ya da uğurlu olacağınız, hayırlı bir kısmetinizin var olacağı şeklinde yorumlanırken, Sol göz seğirmesi halinde, kötülük uğursuzluk ve kötü bir zaman geçireceğiniz şeklinde adlandırılmaktadır.

Ne zaman Doktora Gidilmeli


Göz seğirmesinin nedenleri
konusunda herhangi bir fikriniz yoksa ve gözünüz sürekli olarak seğiriyorsa o zaman vakit kaybetmeden hemen bir göz doktoruna başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Böylece göz kapağınızın kapanması gibi bir durum söz konusu olmadan tedavi olacaksınız.

Yayınlanma Tarihi : 05.01.2015 03:21:16

Göz Seyirmesinin Nedenleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

12 Yorum Yapılmış "Göz Seyirmesinin Nedenleri"

Dilek

Cevap Sayısı: 0
gözüm hapşurduktan veya esnedikten sonra seyeriyor nedenini anlamadım

2015-12-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

selma

Cevap Sayısı: 0
Merhaba sol gözüm çok seyreyince muhakkak kötü bir şey oluyor

2015-07-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

adsız

Cevap Sayısı: 0
merhaba ben gözlük takmadığım halde gözlerim seyiriyor.neden olduğunu bilmiyorum ancak yukarıdaki yorumu okuduktan sonra magnezyum eksikliğim vr ondan oldu8ğunu anladm

2014-10-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

salih

Cevap Sayısı: 0
Guz seyirmesi batil bir inanc olabilir ama guzumseyirince misafirim geliyor

2014-05-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

yasin

Cevap Sayısı: 0
Bence seyirmeden once uykunuzda bir degisiklik olmusturda ondan oluyor ben uzuzun yola ciktim geldikten sonra oldu

2014-04-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

zehra

Cevap Sayısı: 0
Gözümde gün içinde sürekli seyirme oluyo.Bugün 4.gün hala devam ediyor.Neden olduğunu da bilemiyorum.Korkuyorum.Daha da devam ederse mecbur randevu alıcam.

2014-04-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hüseyin ölmez

Cevap Sayısı: 0
Teşekkürler dostum

2014-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hasan ali

Cevap Sayısı: 0
Ben iş yernde genelde Çok pc basındayım ve önceden sinirledniğimde göz seyirmesi olrdu smdi sık sık oluyor bunun nedenı pc ye devamlı baktıgım için olabilirmi acaba

2014-02-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

melek cüni

Cevap Sayısı: 0
Allah razı gelsin...

2014-01-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

arif kaya

Cevap Sayısı: 0
bu bilgi için teşekürler

2014-01-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

ali gümüş

Cevap Sayısı: 0
stresli bir şehirde yaşamak uykusuz kalmak başlıca nedenleridir. inranktig içeren kimyasal ilaçlar göz kaslarını zedeler ve istem dışı göz tepkilerine neden olabilir. yani göz seğirebilir.

2013-02-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 0
Göz Seyirmesinin Nedenleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Göz Seyirmesinin Nedenleri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Göz Seyirmesi, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Mayıs - 2018