Göz Seyirmesinin NedenleriGözde batma ve yanmaya sebebyet veren konjonktivit, keratit ve bunun gibi iltihabi durumlar ve düzeltilmemiş kırma kusurları göz seyirmesine yol açabilir. Bu gibi durumlar varsa göz doktoru tam bir göz muayenesiyle bunları düzeltir.

Göz Seyirmesinin Nedenleri

• Gözlük takan kişilerdeki göz seyirmesi göz numaralarının artması ya da azalması nedeniyle olabilir. Gözlük kullanan kişilerde göz numarası düşmüş ya da artmış olabilir. Bunun farkında olmadan aynı gözlüğüğün kullanılması seyirmeyi artırabilir.

• Magnezyum ve potasyum minerallerinin eksikliği göz seyirmesi nedenleri arasındadır.

• Uykusuzluk, yorgunluk, stres ve fazla kafein tüketimi de bu soruna neden olabilir.Göz kapağını kontrol eden kaslar küçük ve oldukça hassastır.

• Stres, yorgunluk ve kafein gibi uyaranlar bu kasların titreşmesine sebep olur. Titreşimler fazla olduğunda gözde sinir sistemiyle ilgili istemdışı seyirmeler oluşur.

Yayınlanma Tarihi : 25.01.2013 05:54:09

Göz Seyirmesinin Nedenleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

10 Yorum Yapılmış "Göz Seyirmesinin Nedenleri"

adsız

merhaba ben gözlük takmadığım halde gözlerim seyiriyor.neden olduğunu bilmiyorum ancak yukarıdaki yorumu okuduktan sonra magnezyum eksikliğim vr ondan oldu8ğunu anladm

2014-10-26

Kullanıcı oyu: 4,5

salih

Guz seyirmesi batil bir inanc olabilir ama guzumseyirince misafirim geliyor

2014-05-02

Kullanıcı oyu: 4,5

yasin

Bence seyirmeden once uykunuzda bir degisiklik olmusturda ondan oluyor ben uzuzun yola ciktim geldikten sonra oldu

2014-04-17

Kullanıcı oyu: 4,5

zehra

Gözümde gün içinde sürekli seyirme oluyo.Bugün 4.gün hala devam ediyor.Neden olduğunu da bilemiyorum.Korkuyorum.Daha da devam ederse mecbur randevu alıcam.

2014-04-14

Kullanıcı oyu: 4,5

Hüseyin ölmez

Teşekkürler dostum

2014-02-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Hasan ali

Ben iş yernde genelde Çok pc basındayım ve önceden sinirledniğimde göz seyirmesi olrdu smdi sık sık oluyor bunun nedenı pc ye devamlı baktıgım için olabilirmi acaba

2014-02-26

Kullanıcı oyu: 4,5

melek cüni

Allah razı gelsin...

2014-01-18

Kullanıcı oyu: 4,5

arif kaya

bu bilgi için teşekürler

2014-01-09

Kullanıcı oyu: 4,5

ali gümüş

stresli bir şehirde yaşamak uykusuz kalmak başlıca nedenleridir. inranktig içeren kimyasal ilaçlar göz kaslarını zedeler ve istem dışı göz tepkilerine neden olabilir. yani göz seğirebilir.

2013-02-20

Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Göz Seyirmesinin Nedenleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Göz Seyirmesinin Nedenleri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28

Kullanıcı oyu: 4,5


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Göz Seyirmesi, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Aralık - 2014